2020.04.23-30 Pažintinė – poilsinė kelionė į Maltą

Pažintinė – poilsinė kelionė į Maltą. Data: 23-30.04.2020

Malta – nykštukinė Viduržemio jūros sala valstybė, išsidriekusi pusiaukelėje tarp Sicilijos ir Šiaurės Afrikos pakrantės.  Tai spalvinga Viduržemio jūros valstybė su turtinga istorine praeitimi, uolėtomis pakrantėmis, smėlėtais paplūdimiais ir neįtikėtinai skaidria jūra. Šaliai priklauso Maltos, Gozo, Komino bei negyvenamos Kominoto ir Filfla salos. Pats Maltos pavadinimas kilęs iš finikietiško žodžio “malet” – “slėptuvė”. Ir išties – šalies pakrantes išvagojusios ramios įlankos bei užutėkiai primena jaukius prieglobsčius nuo supančio pasaulio. Šiame mažame žemės plotelyje (Maltos plotas – vos 316 km²) glaudžiasi neįtikėtinai daug unikalių kultūros paminklų, kurių istorija siekia bene visus žmonijos gyvavimo periodus – nuo Akmens amžiaus iki šių dienų. Maltoje istorijoje pėdsaką palikę ne tik kartaginiečiai, finikiečiai, arabai, normandai, bet ir Šv. Jono, Napoleono Ordino riteriai. Kiekviena civilizacija vienaip ar kitaip prisidėjo turtinant Maltos kultūros paveldą, o paskutiniųjų kolonizatorių – Didžiosios Britanijos – palikimas gyvas iki šiol – Maltoje antra valstybinė kalba yra anglų.

 

malta malta

KELIONĖS PROGRAMA:

1 DIENA:

Registracija į skrydį. Skrydis Vilnius-Malta, Valeta, aerouostas Luqa, klasė ekonominė. Skrydžio trukmė 3h20min. Rankinis bagažas nemokamai, 10 kg 55x40x20cm. Registruotas bagažas mokamas, 15/20 kg. Atvykimas
pervežimas ir apgyvendinimas kurorte Qawra-liet. Aura, viešbutyje Canifor Hotel 4*, adresas: Nakkri Road, Qawra,  St.Paul’s Bay, SPB 05.

Maitinimas: HB(pusryčiai ir vakarienė).
Vieta: Qavra. Atstumas iki paplūdimio 150 m, atstumas iki Maltos oro uosto 23 km.
Viešbutyje: penkių aukštų pastate yra 150 standartinių dviviečių kambarių ir 20 superior tipo kambarių. Viešbučio kategorija šalyje – 4*
Kambariai: 2-čiai, juose yra vonia/dušas, oro kondicionierius, plaukų džiovintuvas, telefonas, seifas ( už papildomą mokestį), šaldytuvas ( už papildomą mokestį), balkonas.
Viešbučio teritorijoje: 3 restoranai, baras, atviras baseinas, jaccuzi ant stogo,  uždaras baseinas, skalbyklos paslaugos, valiutos keitykla, kirpykla, internetas, žaidimų kambarys,konferencijų ir banketų salė (iki 60 asmenų), biblioteka.
Pramogos ir sportas: sauna, treniruoklių salė, masažas, biliardas, sūkurinė vonia, karaokė.
Vaikams: baseinas
Paplūdimys: viešas, akmenų, gultai ir skėčiai – už papildomą mokestį.
Prie baseino: gultai ir skėčiai – nemokamai.
Poilsis, vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

malta

2 DIENA:

Pusryčiai viešbutyje. Susitikimas su lietuve Dalia ir maltiečiu John(Jonas) Francis, kurie maloniai sutiko mus supažindinti su gražiąja sala Malta. Kelionė į Mdiną (mikoautobusas): Blue Grotto, priešistorinės megalito  šventyklos Hadžar Ymas, aukščiausia salos vieta Dingli, miestas Rabat – šv. Pauliaus katedra, šv.Pauliaus uola ir paminklas, Domus Romana ir parkas, miestas Mdina( kilmingųjų arba “tylos” miestas), šv.Petro ir Pauliaus Katedra, Prezidentūra ir Botanikos sodai, Mostos Katedra bei kiti objektai.
Vykstame į „gyvųjų amatų kaimelį Ta Ali bei pasinaudosime galimybe ne tik stebėti kruopštų darbą, bet ir įsigyti unikalių suvenyrų iš stiklo, sidabro, keramikos.
Pavakaryje grįžtame į viešbutį. Vakarienė viešbutyje.

malta malta

3 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė mikroautobusu: St.Julian Bay, Sliema, Mellieha ir a „Trys miestai“. Aplankysime trijų miestų – Senglea (arba Isla), Kospikua (arba Bormla) ir Birgu (arba Vitorioza) – regioną, kuriame 1530 m. ir įsikūrė į Maltą atkeliavęs Hospitalierių ordinas. Tai  Maltos istorijos lopšys.
Pavakaryje grįžimas į viešbutį. Vakarienė viešbutyje.

4 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija į Maltos sostinę Valetą(visuomeniniu transportu) .Maltos sostinė – La Valeta – įkurta 1566 m. kovo 28 d. Joanitų ordino magistro Jean Parisot de la Valette. Oficialiai ordinas pavadino miestą Humilissima Civitas Valletta − Kukliuoju Valetos miestu.Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas miestas šių dienų keliautoją žavi unikaliu didngų pilių ir neįveikiamų gynybinių statinių deriniu, bylojančius apie to meto architektų bei karo inžinierių talentą įsiterpti tokiame ribotame plote. Tai vienintelė Europos sostinė, kuri pirma buvo kruopščiai suprojektuota, o tik vėliau pastatytas miestas Sciberras iškyšulyje.

Ekskursiją pradėsime aukščiausiame miesto taške – Barrakka soduose. Grožėsimės nuostabia panorama į didingą uostą, laivų statyklą, senovinius Senglea ir Vittoriosa miestus. Pažintį su Maltos sostine tęsime pėsčiomis, trumpai stabtelėti prie žymiausių ano meto architektūros, kultūros ar istorijos šedevrų. Aplankysime Šv. Jono koplyčią,  kurioje eksponuojami žymaus dailininko Karavadžo paveikslai. Ekskursiją baigsime šalia Didžiųjų Magistrų Rūmų. Pavakaryje grįžimas į viešbutį. Vakarienė viešbutyje.

malta malta

5 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė laivu+ekskursija autobusu Gozo saloje:
Ryte išplaukiame iš uosto Buggiba. Maršrutas:Comino sala, Mėlynoji lagūna(Blue lagoon) ir Gozo sala.  Išvertus iš kastilų kalbos, gozo reiškia „džiaugsmas“. Ir išties, atvykę į salą, tarsi patenkame į kitą pasaulį, kuriame gyvenimas teka lėta, per amžius nusistovėjusia vaga. Visgi ir čia gausu unikalių lankytinų vietų. Viena jų – viena seniausių neolito laikotarpio Ggantijos (Džgantijos) šventykla, įtraukta į UNESCO kultūros paveldo.Ypatingo dėmesio nusipelno gausiai piligrimų lankoma Ta Pinu bazilika, kurioje saugoma stebuklinga ikona. Mėlynojoje lagūnoje–1-1.5 val. saulės vonioms ar maudynėms. 18 val. grįžimas. Vakarienė viešbutyje.

malta

6 DIENA ir 7 DIENA savarankiškas poilsis:

Pusryčiai viešbutyje. Pageidaujantys keliauja savarankiškai. Maltoje puikus susisiekimas visuomeniniu transportu.

  1. Mostos Katedra ir kitos bažnyčios (važiuoja visuomeninis transportas) lankomos šv>mišių metu,nes kitu laiku daugelis yra uždaryta arba lankymas mokamas.
  2. Golden Bay pliažas ( važiuoja visuomeninis transportas su persėdimu).
  3. Sliema, St.Julians, Paceville (važiuoja visuomeninis transportas). Tai turistinės, komercinės vietos su  jaukių restoranėlių, picerijų gausa, pakrantės promenada. Vakarienės viešbutyje.

8 DIENA

Pusryčiai.
Pervežimas į aerouostą, registracija į skrydį.
Skrydis Valeta-Vilnius, klasė ekonominė. Rankinis bagažas nemokamai, 10 kg 55x40x20cm. Registruotas bagažas mokamas, 15/20 kg.

Kelionės kaina(mokama dalimis): Skrydžiai 5 abi puses:  240 EUR ir 345 EUR( 7 naktys su pusryčiais ir vakarienėmis+turisto mokestis+pervežimas Maltoje: aerouostas-viešbutis-aerouostas).

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Skrydis Vilnius- Malta – Vilnius,
Registracija į skrydį,
10 kg rankinis bagažas (maksimalūs matmenys: 55 х 40 х 20 cm),
Pervežimas: oro uostas –  viešbutis – oro uostas,
7 nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis 4* viešbutyje (asmeniui / dviviečiame kambaryje),
Kelionės vadovo paslaugos,

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
vykimas į/iš Vilniaus aerouosto: Kaunas-Vilnius-Kaunas – 25 EUR( susirinkus ne mažiau 10 asmenų)

Renkama kelionės metu:
gido paslauga lietuvių kalba: 7 EUR/1 diena; viso:4 dienos;
mikroautobuso/autobuso paslauga: 40 EUR/ viena diena; viso: 2 dienos;
plaukimas laivu su ekskursija Gozo saloje + mikroautobusas/autobusas: ~45 EUR/asmeniui.
Visuomeninio transporto bilietai: 2-1.50 EUR/asmeniui,
Medicininis draudimas užsienyje,
Įėjimas į lankomus objektus

Dėmesio! Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Paso ar kortelės kurių galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas ar kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Už kelionę atsakinga:

Rima Čepurnienė, kelionių vadovė- LTGA ir WFTGA narė
Pramogų agentūra „Debesų autobusas“
IDV pažyma Nr.494169
El. paštas: r.cepurniene@gmail.com

Tel.: +370 689 54571 

www.debesuautobusas.lt
www.facebook.com/debesuautobusas