JONAS VAIČENONIS

JONAS VAIČENONIS – istorikas, Lietuvos kariuomenės, Šaulių sąjungos, diplomatijos ir Kauno miesto istorijos tyrinėtojas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Kauno miesto muziejaus Pilies skyriaus vedėjas, gidas. Kelių knygų apie Lietuvos kariuomenę autorius ar bendraautorius, Lietuvos karo istorijos ir Kauno istorijos draugijų steigėjas ir narys.

STEFANO MARIA LANZA

VDU Užsienio kalbų instituto doc.hab.mokslų daktaras, filologas, gyvenantis jau pusantro dešimtmečio. Italijoje lektorius baigė Bolonijos universitetą, o mūsų šalyje išleido lietuvių-italų ir italų-lietuvių kalbų žodynus, atkūrė Dante Alighieri draugijos veiklą. Dėstytojas nuolat organizuoja italų k. mokymo programas, vertėjauja, rengia mokomąsias priemones, rašo mokslinius straipsnius. 2010 m. Vytauto Didžiojo universitete S. M. Lanza apgynė daktaro disertaciją…

ALVYDAS BUTKUS

ALVYDAS BUTKUS – Lietuvos kalbininkas, baltistas, VDU Letonikos centro vadovas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, profesorius, Daugpilio universiteto Garbės daktaras(doctor honoris causa), asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas“ pirmininkas. Renginių, skirtų Latvijai, vienas iš organizatorių, sąmojingas ir ryžtingas patarėjas, išklausantis ir patariantis, pataisantis ir padrąsinantis.

KAZIMIERAS GARŠVA

KAZIMIERAS GARŠVA – Lietuvos kalbininkas, humanitarinių mokslų daktaras, draugijos „Vilnija“ pirmininkas. Jis savo įkvepiančiu žodžiu bei darbais žadina mūsų apsnūdusį pilietiškumą, tautiškumą ir patriotiškumą. Paįvairina patarimus tragikomiškais ir jumoristiniais prisiminimais, visada randa laiko atsakymams ir konsultacijoms. Verčia susimąstyti ir pastoviai tikrinti savo kalbą, atkreipiant dėmesį į stilių, kalbos spalvingumą ir klaidas.