2020.05.11-22 KROATIJA: MAKARSKO-TROGIRO RIVJERA, aplankant Bosniją-Hercogoviną (Medžiugorjė) 12 dienų

KROATIJA: MAKARSKO-TROGIRO RIVJERA, aplankant Bosniją-Hercogoviną (Medžiugorjė) 12 dienų

Gegužės 11-22 d.

Kaina  445 EUR

Zagrebas- Plitvicės ežerų nacionalinis parkas – Dubrovnikas – Splitas –Trogiras-Mostaras- Medžugorjė –-Postoinos urvas-Predjamos pilis-Liublijana

Kroatijos Adriatika – tai krištolininio skaidrumo, smaragdinės spalvos ir nepaprasto švarumo jūros vanduo”, rašė didysis gelmių tyrinėjimo architektas Žakas Ivas Kusto. Tai viena iš ekologiškiausių šalių pasaulyje. Kiekvienas jos kampelis – tai nepakartojamas grožis:išdidūs kalnai pakrantėje susitinka su krištoline Adrijos jūra,  o Dalmatija – tai pajūrio regionas, su gausybe istorinių paminklų. Ir žmonės, svetingi, nuoširdūs, besišypsantys, negailintys gerų žodžių, mielai pavaišins naminiu vynu ar naminiu alkoholiniu gėrimu „rakija“, kurį vietiniai gyventojai vadina „medica“. Puikioji kroatų nacionalinė virtuvė, kurioje gausu jūros gėrybių, prieskoninių žolelių ir džiovintų vaisių! O lūžtantys turgai nuo šviežių vaisių! O kur dar besiliejantys ilgesingi, melodingi  „klapos“ kroatiško dainavimo stiliaus garsai?!Ir vakarai krantinėje, pilni klegesio, žaižaruojančių šviesų, muzikos, šurmulio net iki pat ryto….Trogiras – Dalmatijos pakrantėje įsikūręs istorinis miestas-kurortas su siauromis švarutėmis gatvelėmis bei balto akmens namais. Miestas įkurtas graikų 380 m. pr. Kr. 1997 m. miestas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Poilsiaujame: Trogiro Rivjera arba Makarsko Rivjera.

1 DIENA. LIETUVA – LENKIJA – ČEKIJA. Išvykimas 4.00 val. ryte Kaunas, aikštelė prie Kauno pilies. Kelionė su trumpais sustojimais poilsiui per Lietuvą, Lenkiją. Nakvynė motelyje/viešbutyje Čekijoje.

2 DIENA. A. KLOSTERNEUBURGO VIENUOLYNAS. AUSTRIJA.

Pusryčiai.Kelionė per Čekiją, Austriją. Lankome Šv. Augustino Klosterneuburgo vienuolyną šalia Vienos, kurį XII a. įkūrė dievobaimingas Babenbergerių dinastijos Austrijos markgrafas Leopoldas III. Ekskursija vienuolyne ir vienuolyno vynų degustacija*. Šiandien vienuolyno muziejus yra vienas seniausių pasaulyje, jame sukaupta ypač vertinga viduramžių meno dirbinių kolekcija, eksponuojamas viduramžių meno šedevras – Mikalojaus Verduniečio altorius. Kaip ir visais laikais, vienuolynas yra svarbus katalikiško gyvenimo centras, jo vyno ūkis įkurtas 1114 m. ir yra pats seniausias ir vienas didžiausių (108 ha) Austrijoje. Kelionę tęsiame per  Austriją, Slovėniją, Kroatiją  Po šaunios pažinties su vienuolynu vakare atvyksime į viešbutį Kroatijoje. Po ilgos dienos mūsų lauks vakarienė. Po jos – laikas poilsiui ir nakvynei.

 

3 DIENA. PLITVICĖS EŽERŲ NACIONALINIS PARKAS. KROATIJA.

Pusryčiai. Keliaujame link Plitvicės ežerų nacionalinio  parko. Net ir tie, kurie dar nesidomėjo Kroatija, tikriausiai yra girdėję apie šią nuostabią, į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą vietą. Net 16 ežerų, didelių ir mažų, sujungtų beveik šimtu pasakiško grožio krioklių, požeminių vandens tunelių. Visa tai gamta sukūrė per tūkstančius metų! Tai karstinės kilmės nepakartojamo kraštovaizdžio parkas, kur centre – 16-a ežerų sujungti 90-ies krioklių grandine. Susitinkame su vietiniu gidu – 3-4 val. pasivaikščiojimas parke. Kelionė link Adrijos jūros. Vakare atvykstame į kurortą. Nakvynė privačiose vilose arba nameliuose kempinge.

4 DIENA. POILSIS KROATIJOJE. Poilsis prie jūros. Nakvynė privačiose vilose arba nameliuose kempinge.

5 DIENA.DUBROVNIKAS.KROATIJA.

Poilsis prie jūros arba išvyka į UNESCO paminklą  Dubrovniką – tai vienas gražiausių Kroatijos miestų, įsikūręs Adrijos jūros pakrantėje ir garsėjantis svetingumu bei tvirtomis miesto sienomis. Dubrovnikas taip pat garsėja itin spalvinga miesto praeitimi. Graikai, įkūrę miestą, pavadino jį Ragusium. Kurortu Dubrovnikas tapo jau 7 amžiuje, o 12 a. miestas pateko venecijiečių įtakon, vėliau atiteko Vengrijai, Osmanų imperijai. 1667 m. žemės drebėjimas beveik sugriovė klestintį miestą. Dubrovniko senamiestis yra saugomas UNESCO.

Dubrovniką pastaraisiais metais itin išgarsino populiarus TV serialas “Sostų karai”,  kurio dalis buvo filmuojama tarp istorinių Dubrovniko sienų. 

Visą dieną praleisime šiame nuostabiame mieste. 

Nakvynė privačiose vilose arba

 

6 DIENA. MOSTARAS-MEDŽIUGORIJA. BOSNIJA-HERCOGOVINA.

Poilsis prie jūros arba išvyka į Bosniją ir Hercogoviną. Mostaras – istorinė Hercegovinos sostinė, jame išlikusi musulmoniškoji architektūra: Osmanų inžinerijos šedevras – tiltas su Akmenine arka, mečetės, viduramžių pastatai. Medžiugorje – gausiai piligrimų lankoma vieta, nes čia ne taip senai apsireiškė Šv. Mergelė Marija. Sugrįžimas į Kroatiją. . Nakvynė privačiose vilose arba nameliuose kempinge.

 

 7 DIENA. SPLITAS-TROGIRAS. KROATIJA.

Poilsis prie jūros arba išvyka Į  UNESCO Splitą (imperatoriaus Diokleciano rūmai). Splitas – svarbiausias ir bene judriausias Dalmatijos miestas, vienas aktyviausių Dalmatijos uostų. 12 val. teatralizuotas pasveikinimas. Pažintinė ekskursija:antikiniai Romos imperatoriaus Diokletiano rūmai su Aukso, Sidabro, Vario ir Geležies vartais, Kolonada, imperatoriaus mauzoliejus – dabartinė šv. Dominijaus Katedra, buvusi Jupiterio šventykla, Tautos aikštė su XV a. rotuše. Skulptoriaus I. Meštrovičiaus genialūs darbai. Ir, aišku, aplankysime vieną iš didžiausių ir pigiausių turgų Dalmatijoje. Trogiras – Dalmatijos pakrantėje įsikūręs istorinis miestas-kurortas su siauromis švarutėmis gatvelėmis bei balto akmens namais. Miestas įkurtas graikų 380 m. pr. Kr. 1997 m. miestas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. . Nakvynė privačiose vilose arba nameliuose kempinge

8  DIENA. EKSKURSIJA LAIVU Į SALYNUS. KROATIJA.

Poilsis prie jūros arba išvyka laivu+kroatiškų patiekalų ir gėrimų pietūs. Tai  dienos išvyka. Išplauksite iš kurorto uosto ir grožėdamiesi tolstančiais Biokovo kalnais plauksite į salynus. Saulė,  maudynės jūroje,  skanus maistas, puiki nuotaika. Grįžimas ~17 val. Nakvynė privačiose vilose arba nameliuose kempinge.

 

9 DIENA. POILSIS PRIE JŪROS.

Poilsis prie jūros. Vakare kviečiame pasilinksminti ir pavakarieniauti. Jus nustebins kroatišku patiekalų vakarienė, vad. „Pėka“ su nacionaline muzika bei dainomis(stilius klapa).. . Nakvynė privačiose vilose arba nameliuose kempinge.

10  DIENA.POSTOINOS URVAS-PREDJAMOS PILIS.SLOVĖNIJA.

5-6 val. išvykimas. Keliaujame per Kroatiją,Slovėniją. Lankome Lankome požemių karalystę *Postoinos urvą. Urvų ilgis – 20 570 m (antra pagal ilgį šalyje, po Migoveco sistemos). Urvas atrastas XVII a.,  turistus čia vežioja traukinys. Dabar Postoinos urvas yra vienas populiariausių turistinių objektų Slovėnijoje. Turizmui pritaikyta 5,3 km teritorija – tai ilgiausias pasaulyje viešam lankymui pritaikytas urvas. Toliau keliaujame į *Predjamos pilį – tai viena gražiausių ir žymiausių Slovėnijos pilių. Ji yra  pakibusi ant uolos, maždaug 100 metrų aukštyje. Predjamos piliai jau apie 700 metų.

Nakvynė viešbutyje/motelyje Slovėnijoje.

11 DIENA. SLOVĖNIJA-LIUBLIJANA-ČEKIJA.

Pusryčiai. Trumpa ekskursija po Liublijaną – Slovėnijos sostinę.  Miestas yra šalies sostinė, čia gyvena apie 300 tūkst. gyventojų. Liublianoje gaminamas porcelianas, popierius, baldai, muilas, chemikalai, odos dirbiniai.

Kelionė su trumpais sustojimais poilsiui per Slovėniją, Čekiją. Nakvynė motelyje/viešbutyje Čekijoje

 

12 DIENA. ČEKIJA-LENKIJA.

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją ir Lietuvą su trumpais sustojimais poilsiui. Naktį  grįžimas į Lietuvą.

Kilometražas: ~4900-5000 km.

Kroatijoje yra galimybė užsisakyti pusryčius ir vakarienę:1 pusryčiai – 7 Eurai; 1 vakarienė – 10 Eurų. Užsakoma iš anksto, sumokant už kelionę.

Į kainą įskaičiuota:

 • patogus turistinės klasės autobusas
 • kelionių vadovo-gido paslaugos;
 • 2 nakvynės Čekijoje, 2-čiai kambariai su pusryčiais;
 • 1 nakvynė Kroatijoje, 2-čiai kambariai su pusryčiais+vakarienė;
 • 1 nakvyne Slovėnijoje, 2-čiai kambariai su pusryčiais
 • 7 nakvynės pravačiose vilose- privatūs butai Kroatijoje (4-kambarių butai su 2-čiais atskirais miegamaisiais su virtuve, dušu, tualetu), arba 2-iai kambariai viloje su bendra virtuve, patogumais ir privačiu paplūdimiu arba kempinge Makarske..

Į kainą neįskaičiuota:

 • A.Klosterneuburgo vienuolynas: 15 EUR/asmeniui
 • kelionės į: Dubrovniką: 10 EUR/asmeniui, Splitą+Trogirą:10 EUR/asmeniui, Mostarą+Medžiugoriją:20 EUR/asmeniui;
 • vietinių gidų paslaugos: 15 EUR(reikalui esant);
 • ausinukų nuoma: 10 EUR(reikalui esant);
 • išlaidos maistui;
 • medicininių išlaidų draudimas užsienyje
 • kroatišku patiekalų vakarienė su nacionaline muzika: 30 EUR,
 • plaukimas laivu Adrijos jūra ir maitinimas: 30 EUR;
 • Plitvicos ežerų nacionalinis parkas: bilieto kaina 220 HRK, gidas nacionaliniame parke: 1600.00 HRK/grupeI;
 • Postoinos urvas: 28 EUR, Predjamos pilis: 13 EUR;
 • Medicininių išlaidų draudimas..

Pastaba: Kroatijoje yra galimybė užsisakyti pusryčius ir vakarienę:1 pusryčiai – 7 Eurai; 1 vakarienė – 10 Eurų. Užsakoma iš anksto, sumokant už kelionę.

Kainos yra orientacinės ir gali keistis!

 

Valiutų kursai:
1 HRK (Kroatijos kuna) ~ 0,13 EUR
1 PLN (Lenkijos zlotas) ~ 0,24 EUR

 kelionę atsakinga:

Rima Čepurnienė, Stasio Lozoraičio senjorų akademijos prorektorė

Individualios veiklos vykdymo pažyma Nr.494169

Kodas pagal EVRK 2 red 791000 “Kelionių agentūrų ir ekskursijų organizatorių veikla”

Tel.868954571

El.p:r.cepurniene@gmail.com

www.debesuautobusas.lt